Ekonomi

İYİ Parti’ye yönelik saldırıya verilecek cezalar belli oldu

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı talepte, parti binasının yemekhane bölümünün ön camında ve 4’üncü katta bir adet olmak üzere 2 kurşun deliği tespit edildiği belirtildi.

Talepte, zanlı Melikşah E.’nin önünde, ateş ettiği yer ile çarptığı binalar arasında herhangi bir fiziki pürüz bulunmadığı da belirtilirken, zanlının terörist olduğuna dair herhangi bir delil ve bulguya ulaşılamadığı kaydedildi. ve organizasyonel temaslar.

Melikşah E.’nin ‘genel güvenliği kasten tehlikeye atma’ ve ‘bulundurma ruhsatı ile silah taşıma’ kabahatlerini işlediği belirtildi. Şüpheli Melikşah E.’nin kabulü üzerine belge Seri Mahkeme Usulü Soruşturma Bürosu’na gönderildi.

Mahkeme kararı onadı

Melikşah E.’ye ‘Ruhsatsız Silah Taşımak’ suçundan 6 ay hapis ve 300 TL para cezası istendi. Ayrıca ‘genel güvenliği kasten tehlikeye atma’ suçundan 3 ay hapis cezası istendi ve kararın açıklanmasının ertelenmesi istendi.

Belge, Seri Muhakemeye göre denetim yapılmak üzere Bakırköy 5. Asliye Ceza Mahkemesi’ne gönderildi. Mahkeme gerekli inceleme ve incelemeyi yaparak kararı onayladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu