Haber

Yerli otomobilimiz Togg girdiği hız testinde başarılı bir sonuç elde etti: 100 km hıza 7 saniyede ulaştı.

Tuzla Belediyesi Türkiye’nin yerli ve milli üretim TOGG aracını teslim aldı. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı da Intercity İstanbul Park Pisti’nde 34 TB 0934 plakalı TOGG aracını sürdü. Lider Yazıcı, pistin en nadide noktası olan ve Formula 1 yarışlarının en heyecanlı anlarının yaşandığı start-finiş seviyesinde TOGG aracıyla 0’dan 100 kilometreye 7 saniyede çıktı. Başkan’a Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak eşlik etti. TOGG aracının İstanbul Park’ta yaptığı parkur turu sırasında ortaya muhteşem görüntüler çıktı.

“TOGG’UN PERFORMANSI ÇOK İYİ”

Başkan Yazıcı, “Tuzla Belediyemizin artık TOGG aracı var. Akıllı cihazımızın donanım ve yazılımını kontrol ettik. Performans analizi yapmak için Tuzla sınırları içerisinde bulunan İstanbul Park’ta da deneme kararı aldık. Dedik. Bakalım aracımızın donanımı içindeki yazılımla birlikte nasıl çalışıyor?” TOGG’un performansı gerçekten çok iyi. 100 kilometreye 7 saniyede ulaşmayı başardık. Özellikle bariz bir alanda süspansiyon testlerine baktık. Virajlardaki dönüşlere baktık. Araç gerçekten bizden 10 üzerinden 10 alınabilir” dedi.

“HERKESE BÜYÜK BİR SÜRÜŞ KEYFİ GETİRİRİZ”

Aracın bir SUV modeli için harika özelliklere sahip olduğunu belirten Başkan Yazıcı, “Ucuz ve performansıyla inşallah herkese büyük sürüş keyfi yaşatacak. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere emeği geçen herkese, emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Orada görev yapan bilim adamları, mühendisler ve yatırımcılar, “Ülkemize hayırlı olsun” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu