Yaşam

Saha’dan Açık Çağrı: Londra’daki Delfina Vakfı İhtisas Programına başvurular 17 Eylül’de sona erecek

Delfina Vakfı, SAHA işbirliği kapsamında Londra’daki misafir sanatçı programına Türkiye’den sanatçıların başvurularını bekliyor!

Altı veya on iki hafta sürecek program, Delfina Vakfı’nın kış sezonu kapsamında 4 Ocak – 27 Mart 2024 tarihleri ​​arasında gerçekleşecek. İşbirliğinde uçuş, konaklama ve şehir içi ulaşım bütçesinin yanı sıra katılımcıların üretim ve yaşam giderleri de destekleniyor. Başvuru yapacak adayların Türkiye’de yaşayan, çağdaş sanat alanında çalışan, İngilizce yeterliliğine sahip sanatçılar olması bekleniyor. Açık davet ve ağırlama programı hakkında detaylı bilgi için kılavuz notlar dokümanını okuyabilirsiniz.

Başvurmak için Delfina Vakfı web sitesindeki çevrimiçi başvuru formunu doldurun ve yükleyin. Başvuru yapmadan önce kılavuz notlarını okumanızı önemle tavsiye ederiz.

Son başvuru tarihi: 17 Eylül 2023, Pazar – 01:59 UTC+03.00

Delfina Vakfı Hakkında

2007 yılında Londra’da kar amacı gütmeyen bir kurum olarak kapılarını açan Delfina Vakfı, konuk sanatçı ve küratöryel programları, işbirlikleri ve halka açık etkinlikleriyle yaratıcı pratikleri desteklemeyi ve yeni uluslararası diyaloglar yaratmayı hedefliyor. SAHA, 2013 yılından bu yana Delfina Vakfı ile yürüttüğü işbirliği kapsamında Türkiye’den araştırmacı, sanatçı ve küratörlerin programlara katılımını destekliyor. Her yıl 4-12 hafta süren belirli temalar çerçevesinde konuk sanatçı. Programlar farklı disiplinlerden 6-8 kişinin katılımıyla düzenleniyor.

saha.org.tr/is-birliği/birleik-krallk-2

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu