Haber

AK Parti’den teşkilatlarına rehavete uyarı: Seçmen hareketliliği var

ANKARA – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçmenine rehavet uyarısı ve “Zafer zehri sarhoşluğuna izin vermeyeceğiz” sözleri AK Parti teşkilatlarında da karşılık buldu. AK Parti’nin örgütlerine gönderdiği mesajda 28 Mayıs seçimine ilişkin uyarılara yer verildi.

‘CUMHURBAŞKANI’NIN AÇIKLAMASI OLMADAN ÇİZMEDEN ÇIKMAYIN’

Tüm seçmenlerin oy kullanabilmesi için çalışmaların güçlendirilmesi gerektiğine değinilen bildiride, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın resmi açıklaması yapılmadan misyon yerlerinin terk edilmemesi gerektiği uyarısında bulunuldu. Sonuçlar kesinleşene ve Sayın Cumhurbaşkanımızın resmi açıklamaları yapılana kadar görevlerinden ayrılmasınlar; Seçim sonuçlarının açıklanacağı gün dostlarımızı, kurumlarımızı ve milletimizi Sayın Cumhurbaşkanımızın resmi açıklamaları doğrultusunda hareket etmeye özellikle davet ediyoruz.

‘BÜYÜK EBEVEYNLERİN DOĞUMDAN HAREKETLİLİĞİ GÖZLENİYOR’

Büyükşehirlerde rehavetten kaynaklanan bir seçmen hareketliliği olduğuna dikkat çekilen açıklamada, “Özellikle büyükşehirlerde dedelerin rehavetten Anadolu ve Karadeniz bölgesine doğru hareketliliği gözlemleniyor. Bu anlamda yakınlarımızın veya tespit ettiğimiz seçmenlerin il teşkilatlarımıza bildirilmesi gerekmektedir. Bu kapsamda seçmeni iradesini sandığa yansıtmaya ikna etmekten, taşımasına kadar birçok konuda taşra teşkilatlarımıza yetki verilmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu